Merhaba dostlar

173

“181 gündür direnen, 27 kez işkence ile gözaltına alınan, açlığının 61.gününde Nuriye hoca rahatsızlandı. Açlık grevinin beklenen sonuçlarını Nuriye Hoca ve Semih yaşamaya başladılar. Semih’in baş ağrısı, midede yanma, halsizlik, çabuk yorulma, nabız ve tansiyon düşüklüğü; Nuriye Hoca’nın sıklıkla kas ağrısı şikayeti, midede yanma, yürümede zorluk, nabız ve tansiyon düşüklüğü, halsizlik gibi şikayetleri var. Semih 17, Nuriye Hoca 8 kilo kaybetti.Bugün yaşanan da açlık grevi ile yaşadığı sıkıntıların devamıdır. Hastaneye gitmesi söz konusu değildir. Bilindiği üzere çeşitli yerlerde direniş alanında ve ropörtajlarda söyledikleri gibi hasta olmadıklarını direnişçi olduklarını açlık grevinin bu etkileri yaratacağını bildiklerini söyleyerek, açlık grevi direnişçileri tıbbi müdahaleyi kabul etmiyorlar.
Açlık grevine başlamadan önce 120 gün boyunca eylem sürdürülmüş ve bir çok şey yapılmıştı. Mahallelere gidildi, okullar gezildi, akademisyenlere gidildi, basına ve milletvekillerine gidildi. Fakat direnişin talebi olan işi geri istemekle ilgili hiç bir gelişme olmadı. Bu dönemde arkadaşlarımız haklı talepleri karşılanmazsa açlık grevi yapacaklarını basına verdikleri ropörtajlarla da duyurmuşlardı.
Bugün twitterda kampanyamızın adı olan #NuriyeveSemihinAçlığınaSesVer hastagi Türkiye gündeminde 2.oldu. Bu 181 gündür kararlı ,ısrarlı, haklılıktan alınan güçle örülen direnişin meyvesidir. Tüm direnenlerin ortak mücadelesinin sonucudur. Bugün binler bu mücadeleyi sahipleniyorsa bu Yüksel’e gelen, hatır soran, çiçek bırakan, fax çeken, dilek feneri uçuran, yani küçük büyük birşeyler yapan sizlerin çabasıyla olmuştur. Küçük büyük demeden yapılan her işin kıymetli olduğunu söylüyorduk bugün haklı olduğumuzu daha iyi görüyoruz. Arkadaşlarımız açlık grevine başlarken korkun açlığımızdan demişlerdi. Bugün Türkiye ve dünyanın birçok yerinde açlık grevinin sesi yankılanıyor. Destek açlık grevleri büyüyor. Biz iktidara değil,halkımıza kamuoyunun vicdanına güveniyoruz deyip eyleme başlamıştı Nuriye ve Semih. Güvenimiz boşa çıkmıyor. Sizinle birlikte kazanacağız ve kampanyayı büyüterek devam edeceğiz.
Yürüttüğümüz haklı mücadeleye ve sizlere olan inancımızla kazanacağımıza eminiz. Açlık grevinin sonuçlarından, başımıza gelecek her türlü saldırıdan bizleri açlıkla terbiye edeceğini söyleyen AKP iktidarı sorumludur.
Birlikte direniyoruz, birlikte kazanacağız! ”
Sevgiler,
Esra Özkan Özakça
ONUR DUYUYORUZ DİRENİŞCİLERDEN ONUR DUYUYORUZ DİRENİŞLERİNDEN
SİZİ AÇLIGIMIZLA YENECEĞİZ
BAŞINIZI ÇEVİRDİĞİNİZ HER YERDE BİZ OLACAĞIZ
YAŞASIN AÇLIK GREVİ DİRENİŞİ
Nuriye Gülmen Semih Özakça ya
SES OL, IŞIK OL